V neděli opět doma

V rychlém sledu pokračuje Kooperativa NBL dalším domácím zápasem SLUNETY, po Pardubicích přijede na sever nováček ligy GBA Lions Jindřichův Hradec.

Ústí zvládlo druhé utkání s Pardubicemi i na domácí palubovce, a to i přes velké oslabení v podobě vyloučení Lamba Autreyho hned v úvodu druhé půle. Výhrou nad Beksou vyrovnala SLUNETA bilanci na 7 výher a 7 porážek, což znamená 7. příčku. Náš nedělní soupeř je na chvostu startovního pole s bilancí 2 výher a 13 porážek. Shodou okolností jednu z těch výher si připsal na domácí palubovce právě s Pardubicemi. V posledním soutěžním utkání hostili Lions USK Praha, po vyrovnané první půli odskočili Vysokoškoláci ve třetí čtvrtině a nedali domácím šanci.

Když se v první polovině základní části Kooperativa NBL vydávala SLUNETA k Vajgaru, bylo z toho vítězství 68:97. Opticky to sice vypadá jako jasná záležitost, ale Lions dokázali držet krok celý první poločas, ten skončil hubeným vedením Ústí 44:46.

V sobotu nás nečeká nic lehkého, protože kvůli větším či menším zraněním musí trenér Šotnar hodně točit už takhle úzkou sestavu. Doufejme, že si Svecar a spol. udrží střeleckou formu ze čtvrtečního utkání s Pardubicemi.

Honza Šotnar:
„V neděli nás čeká utkání s Jindřichovým Hradcem, tedy týmem, který se opírá hlavně o mladé americké hráče. V této sezóně už dokázali některé soupeře překvapit, ale my jsme povzbuzeni výhrou nad Pardubicemi a chceme prodloužit vítěznou šňůru na 4 utkání.“

Dalibor Fait:
„Role favorita nám moc nesedí, ale věřím, že jsme se poučili z předchozích utkání a na domácí palubovce to zvládneme, obzvláště když máme za zády tak skvělé fanoušky, kteří i v menším počtu dokáží udělat skvělou atmosféru.“

Absence (důvod, předpokládaný návrat, příp. zmínit i hráče, jejichž start je nejistý):